Az esküvői kiállítás szezon teljes erővel dübörög, így gondoltuk írunk néhány tanácsot Nektek, kedves menyasszony és vőlegény, akik még fotós választás előtt álltok!
Néhány tippel, tapasztalattal szeretnénk segíteni neked a választásban, ha mostanában tervezed, hogy kilátogatsz valamelyik esküvői kiállításra. Mi azt tapasztaltuk, hogy hatalmas a választék a jobbnál jobb szolgáltatók közül, de azért nem árt körültekintőnek lenni. Mi most mégis az esküvői fotós kiválasztásában szeretnénk néhány fontos szempontra felhívni a figyelmeteket, hiszen mi ehhez értünk igazán. Nagyon sokan fognak majd megszólítani benneteket, nagyon sok szórólapot, prospektust kaptok, melyek átböngészése akár még napokat is igénybe vehet a kiállítás után, ahol valószínűleg el is fogtok fáradni.
Amire mindenképpen figyeljetek, amikor esküvői fotóst kerestek:
- A fotós szimpatikus nektek? Olyan embernek tűnik, akivel örömmel el tudtok majd tölteni 12, akár 14 órát is? Beengeditek őt szívesen az öltözködés pillanatira is a szobátokba?
- Milyenek a képei? Lenyűgözőek, láttok sok szép, megható elkapott pillanatot a képei között? Oda tudjátok képzelni magatokat és az esküvőtöket is az ő képei közé? Megnevettetnek, előcsalnak belőletek érzelmeket?
- Érdemes rákérdezni, hogy hány esküvőn dolgozott már? Hány éve van a szakmában? A bemutató anyagát érdemes összevetni az általa mondottakkal, mert ha kevés képet tud mutatni és jellemzően kizárólag 1-2 párról, akkor tudhatjátok, hogy nem rég óta van a szakmában. Ez persze nem baj, hiszen ettől még lehet nagyon jó fotós, aki épp most kezdi a szakmát, de az őszinteség és a bizalom itt elengedhetetlen.
- Érdemes rákérdezni, hogy akár a kiállításon, akár a kiállításon kívül tud-e, hajlandó-e komplett esküvői anyagot, anyagokat mutatni, mert mindenből ki lehet választani igazán jó képeket, de fontos látni, hogy egy-egy napot egyben, hogy örökít meg és milyen utómunkát használ.
- Legyetek körültekintőek olyan szempontból is, hogy megnézitek a buli képeit vannak-e és azok milyen minőségűek, mert ha azok jó minőségűek, akkor már szinte biztos, hogy hozzáértő emberrel beszélgettek.
Amire talán a kelleténél ritkábban gondolnak a párok:
- Kérdezzetek rá, az utómunkára is. Minden képen végez-e színkorrekciót? Mennyi képet ad át? Milyen mértékig retusálja, végez-e ún beauty retust a képeken?
- Az esküvő után hány nappal adja oda a képeiteket? Mennyi képet ad át?
- Van-e szerződése, ha azt tud mutatni, vagy azt mondja, hogy egy későbbi találkozó alkalmával mutat az nagyon jó. Tanulmányozzátok át alaposan! A szerződésben kitér-e minden fontos részletre, ami sok párnál különösen érzékeny pont lehet, az a képek publikálásának felhasználhatóságának kérdése.
- Milyen módon adja át a képeiteket? DVD-n? Elküldi elektronikus formában? Pendrive-on? Ezekből már sok következtetés levonható.
- Ha van fotókönyve, vagy ún. fine art albuma nézzétek meg azt is alaposan. Mennyi könyvet hoz magával, milyen képekkel, milyen borítóval, milyen minőségűek a lapjai? Hogy van szerkesztve? Tetszetős, szemet gyönyörködtető, vagy nézegetése közben az az érzésetek, hogy hasonlót ti magatok is tudnátok készíteni?
Nagyon jó nézelődést, válogatást kívánunk nektek az esküvői kiállításon, kiállításokon!
Kellemes időtöltést és szervezkedést a jegyes időszakra!
Pár évvel ezelőtt, úgy döntöttünk, hogy lehetőség szerint, már nem állítunk ki. De ha bármiben tudunk segíteni, akár tanáccsal, akár szolgáltatók ajánlásával, szívesen állunk rendelkezésetekre. Írjatok, hívjatok, üzenjetek, beszélgessünk, találkozzunk!
Dóri és Attila
Ha tetszett a bejegyzés és hasznosnak találtad, oszd meg ismerőseiddel is.
További hasznos tippeket adunk neked a jegyes fotózás, (e-session) témakörében. Itt olvashatod:
Tippjeink jegyes fotózáshoz:
Jegyes fotózás, páros fotózás – Tudjuk hogy izgulsz. Ne tedd! Olvasd el tippjeinket!